Bir Sayfa Seçin

Healy Nedir?

Healy, frekanslar aracılığıyla vücudun denge ve iyileşme süreçlerine destek olmayı amaçlar. Temelde, mikro akımlar aracılığıyla belirli frekansların vücutta hücresel düzeydeki aktiviteyi etkilediği tetikler.

Healy’nin amacı, vücuttaki enerji merkezlerini dengelemek ve stresi azaltmak gibi çeşitli sağlık ve zindelik alanlarında destek sağlamaktır. Kullanıcılar genellikle ağrı yönetimi, uyku düzenleme, zindelik artırma, stres azaltma, zihinsel netlik ve genel sağlığı destekleme gibi bir çok alanlarda Healy cihazını kullanabilirler.

Healy’nin çalışma prensibi, vücudun elektriksel ve biyolojik aktivitelerini desteklemek ve dengelemek üzerine kuruludur. 

Healy’nin bilimsel Temeli

Frekans uygulamaları, uzmanlar ve bilim insanlarının uzun yıllara dayanan araştırmalarının ürünüdür. Yıllarca süren çalışmalar ve binlerce uygulama, bu yöntemin güvenliğini ve etkinliğini kanıtlamıştır. Pratisyenlerimizin deneyimleri ve yılların tecrübesiyle desteklenen araştırmalar, frekans terapilerinin sağladığı faydaları doğrulamaktadır. Özellikle, bu alandaki temel çalışmaları yapan iki bilim insanının katkıları büyük önem taşımaktadır.

Prof. Robert O. Becker

Prof. Robert O. Becker, elektroterapi alanında uzman bir araştırmacıydı, 1985 yılında yazılmış olan modern elektromedikal teknolojinin “kutsal kitabı” olan “The Body Electric”in yazarıydı.

Ana araştırma alanı, vücudun kendi biyo-elektromanyetik fenomenini kullanması yoluyla organların ve organ sistemlerinin yenilenmesiydi.

Prof. Björn Nordenström

Tıp Doktoru Prof. Björn Nordenström (1919–2006), Karolinska Enstitüsü’nde tanısal radyoloji profesörü ve Stockholm’deki Karolinska Kliniği’nde toraks radyolojisi başkanıydı. Nobel Komitesi üyesi ve geçici sözcüsüydü.

“Biologically Closed Electric Circuits” adlı kitabında Profesör Nordenström, vücutta kan veya lenf sirkülasyonuna benzer bir biyoelektrik devre tanımladı.

Sağlıklı Hücreler – Sağlıklı Bedenler

Hücre, vücudunuzun her organındaki en küçük yapı taşıdır. Her birinizin yaklaşık 70 trilyon hücresi vardır. Vücudunuzdaki hücre sayısı dünya nüfusunun 4.000 katı kadardır!

Hücreler elbette amaçlarına göre uzmanlaşmıştır, ancak hücrenin temel “modeli” her zaman aynıdır (bu arada bitkilerdekiler, hayvanlar ve insanlarınkine çok benzerdir).

Vücudunuzdaki her hücre, DNA’da saklanan aynı tasarıma sahiptir.

Her bir hücre yaklaşık 2 gigabayt veri hafızasına sahipken, her bir hücre tüm diğer vücut hücreleri için bu modeli içerir.

Genetik bilgiyi depolamak için bunların yaklaşık yüzde 3’ü kullanılır; hücrede kalan depolama alanının amacı büyük ölçüde açıklanmamıştır.

Hücre
Çekirdeği

Hücrelerinizin her birinin yapısı ve iç işleyişi büyük ölçüde aynıdır.

Patron olarak hücre çekirdeği, enerji santralleri olarak mitokondri, enerji depolaması için ATP, bağırsak olarak endoplazmik retikulum, enzim üreticisi olarak Golgi cisimciği ve her şeyi bir arada tutan dış kabuk olarak hücre zarı bulunur.

Her bir hücrenizin kendi metabolizması vardır: su, besin maddeleri ve oksijen içeri girmeli, metabolik ürünler de çıkmalıdır.

Hücre Metabolizması

Su ve besinlerin nasıl taşındığı ve metabolik ürünlerin nasıl dışarı atıldığı herkes tarafından iyi bilinmektedir.

Hücrelerde bu taşıma işlemleri hücre zarı dediğimiz, yüzeyde bulunan açıklıklar vasıtasıyla gerçekleşir.

Hücre zarında bulunan bu “vanalar” ihtiyaca göre açılıp kapanır. Bu mekanizma, gerilim potansiyeline, yani hücre içi ve hücreler arası boşluktaki voltaj farkına dayanır. Hücre metabolizmasından, bu potansiyelin doğru veya yanlış miktarı sorumludur.

Frekans Uygulama

Az önce bahsettiğimiz gibi, maddenin hücre içine ve dışına taşınması bir tür manyetik kontrollü valf mekanizması üzerinden işler.

Gerilim potansiyeli, yani hücrenin içindeki voltaj ile hücreler arasındaki voltaj arasındaki fark, (fizyolojik olarak) sağlıklı hücre metabolizmasından sorumludur.

Bizim görüşümüze göre, bu mekanizma frekansların vücutta birçok farklı amaçla uygulanabilmesinin nedenini açıklıyor.

Healy Tanıtım Videosu

Healy yaşamına anlam katar…

Divi University

Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Donec velit neque, auctor sit amet.

1234 Divi St. #1000, San Francisco, CA 94220
(255) 352-6258